Vissza a cikkekhez

Blog

Tartalomjegyzék

Publikálás dátuma: 2015.07.28.
Utoljára frissítve: 2015.07.28.

Vásárolj a Facebook-on!

Tartalomjegyzék

Alex Kantrowitz, a BuzzFeed senior tech riportere tette közzé a hírt, miszerint az oldalon történő vásárlás bevezetését fontolgatja a Facebook.

Facebook Shopping

Egyelőre még csak elképzelésekkel és egy látványtervvel állt elő a közösségi platform, de a vásárlás folyamatáról így is sikerült megtudnunk néhány lényeges információt. A cégek, márkák voltaképpen egy mini webshopot nyithatnak Facebook oldalukon, ami végre nem csupán egy kirakatként funkcionálna, hanem lehetővé tenné a vásárlást is. A Facebook oldal nyitó felületén találkozhatunk majd voltaképp egy galeriával, ami az adott márka termékeit vonultatja fel. A kiválasztott termékre rákattintva már láthatjuk is az árat, és a méret/szín kiválasztása után meg is rendelhetjük a nekünk tetsző holmikat.

A jelenleg tesztelés alatt álló új funkciónak talán a hirdetők örülhetnek a legjobban, a Facebook hirdetési rendszere ugyanis ezzel a kiegészítéssel egy hihetetlenül erős és hatékony gépezetté válhat. Ha a Facebook a korábbi szokásaiktól eltérően úgy dönt, hogy a rendszerén keresztül végrehajtott vásárlásokból lecsippent egy kisebb részesedést, a közösségi oldalnak is bőven lesz miért örülnie.

Klikkmánia
Kapcsolódó szolgáltatások:

Tetszett a cikk?

Szeretnéd havonta összesítve megkapni a legfontosabb szakmai cikkeket, híreket?
Feliratkozom a hírlevélre

Kapcsolódó cikkek

Ecommerce Expo kulisszatitkok: így készülj tudatos webshoposként 2026-ra – ne hagyd ki a KLIKKTALK podcast 11. adását!

A KLIKKTALK különkiadásában Guba Vanda betekintést ad a jubileumi Ecommerce Expo kulisszái mögé, és arról beszél, miért fontos a személyes jelenlét az automatizáció korában. A beszélgetés azt is bemutatja, milyen értéket kínál idén a rendezvény a webshop-tulajdonosok és marketingesek számára.
Tovább a cikkhez
Zoltán Keresztessy
Hírek

Google Ads elindítja a többkampányos kísérleteket (Béta)

A Google új Campaign Mix Experiments funkciója lehetővé teszi, hogy egyetlen kísérleten belül több kampánytípust és beállítást teszteljünk, így könnyebben mérhetjük a teljesítményt és optimalizálhatjuk a hirdetéseket.
Tovább a cikkhez
Tamás Solcz
Mutass többet