Vissza a cikkekhez

Blog

Tartalomjegyzék

A Google nagyobb betűméretet tesztel a hirdetések címsorában

Tartalomjegyzék

Klikkmánia
2020.08.05.

Szemfüles felhasználtók kiszúrták, hogy a Google hirdetéseinek első címsorában jelentősen nagyobb betűméret jelenik meg, mint a hirdetések második címsorában. 

A screenshotokon az látható, hogy az első pózicióban lévő hirdetésnél, az első címsorban szereplő szövegrész nagyobb betűmérettel jelenik meg. A második pozícióban található hirdetésnél már ez nem mondható el, így kifejezetten csak az első pozíciós hirdetéseknél találkozhatunk majd ezzel a lehetőséggel. 

Elképzelhető tehát, hogy minden eddiginél jobban megéri az első pozícióra célozni a hirdetéseink optimalizálásánál.

google ads teszt headline

Egyelőre ez csak egy teszt, tehát élesben kevesek észlelhették, azonban ha a Google széleskörben kiterjeszti ezt az újítást, akkor nagy valószínűséggel még jobb átkattintási arányt fognak eredményezni az első pozícióban lévő hirdetések, így még magasabb lehet a verseny hirdetők körében. 

Kapcsolódó szolgáltatások:
Címkék:

Tetszett a cikk?

Szeretnéd havonta összesítve megkapni a legfontosabb szakmai cikkeket, híreket?
Feliratkozom a hírlevélre

Kapcsolódó cikkek

SEO

Mi az a Google AI Overviews, és mit kell tenni ahhoz, hogy a weboldalad is bekerüljön az összefoglalóba?

Mi az a Google AI Overviews, és mit kell tenni ahhoz, hogy a weboldalad is bekerüljön az összefoglalóba? Segítünk!
Tovább a cikkhez
Levente Asztalos
Hírek

Mit jelent a Generative Engine Optimization (GEO) a márkád jövője szempontjából? Kiderül új KLIKKTALK adásunkból! – 5. epizód

A keresők világa forradalmi átalakuláson megy keresztül – és aki nem készül fel időben, az lemaradhat a legnagyobb lehetőségekről! Legújabb KlikkTalk adásunkban Varga Balázst, a Profession.hu marketingigazgatóját hívtuk vendégül, aki elsőként kezdett itthon érdemben foglalkozni a GEO-val, vagyis a Generative Engine Optimization-nel.
Tovább a cikkhez
Klikkmánia
Mutass többet