Vissza a cikkekhez

Blog

Tartalomjegyzék

Facebook: Új videómegosztási és felfedező funkciók

Tartalomjegyzék

Klikkmánia
2020.04.08.

Számos újítással állt elő a Facebook, amik rengeteg hirdető számára kínál több kényelmet, és új lehetőségeket.

A hirdetők számára legfontosabb FB újítások a videók tekintetében az alábbiak.

Tömeges feltöltés

Hatékonyságnövelés céljából már egyszerre 50 db videót tudunk feltölteni egyazon Facebook oldalhoz. Amíg pedig a videók töltődnek, egyebek mellett tudjuk szerkeszteni a címet, leírást, hozzá tudunk adni tageket, időzíthetünk posztokat, stb.

A FB frissíti azt is, ahogy videót időzített bejegyzésként teszünk közzé: lehet simán egy videót időzítve posztolni, de  ezen felül már feltöltött videókat rendszeresen ütemezve is közzé tudunk tenni. Pl.: Feltöltöttünk mondjuk 10 db videót és ki tudjuk választani, hogy minden nap/héten/hónapban (stb.) posztoljon a rendszer egyet.

facebook-ujitasok

Tömeges műveletek

Az új tömeges műveletek intelligensebb toolokkal rendelkeznek és tömegesen tudunk velük videókat szerkeszteni. Az alábbiaknál érhetők el a  tömeges műveletek:

  • In-stream hirdetések
  • RM Lite és RM pro szoftverek használata (?)
  • Tömeges időzítések
  • És olyan másodlagos szerkesztési feature-ök, mint a tagek és custom label hozzáadása, playlisthez való hozzáadás, automatikus címek, közönségkorlátozások (ez utóbbi csak a felöltéskor elérhető, a többi elérhető a content library-ben)

Lejátszási lista frissítések

A lejátszási listákat ezentúl jobban lehet majd rendszerezni. A lejátszási listák előnyei:

  • Rendszerezett, átlátható content
  • Tartalom szerinti csoportosítás
  • Megosztás: a listákat bejegyzésként lehet megosztani a hírfolyamban
  • Elhelyezés: kiemelve jeleníthetők meg a FB Page-n
  • Kontroll: az oldalkezelők meg tudják szbani a lejátszási listában szereplő videók sorrendjét
  • Egyedi linkek: minden listának van egy egyedi URL-je, így a FB-on kívül is megoszthatók

Az oldalkezelők a Creator Studio-n keresztül tudják létrehozni, szerkeszteni, átcsoportosítani a listákat.

Sorozatok

Ez egy teljesen új feature, ami a lejátszsi listákhoz hasonló. A “sorozatok” lehetővé teszik a felhasználók számára, videótartalmakat fedezzenek fel a FB keresési eredményei között és a hírfolyamban.

A videósorozatoknak ugyanazok az előnyei, mint a lejátszási listáknak, továbbá:

  • A sorozatok epizódjait folytatólagosan lehet megtekinteni a FB olaldon
  • A Facebook Watch-csal lehet folytatni a videóssorozatok megtekintését
  • A felhasználók navigálhatnak az évadok és epizódok között,  illetve bármikor folytathatják a megtekintést ott, ahol abbahagyták.

Videók Fül (Tab) – where the magic happens

A lejátszási listák és sorozatok egy új fül alatt elérhetők az összes oldalon. Ez a tab lehetővé teszik a megtekintők számára, hogy kövessék az oldalad és értesítéseket kapjanak az új videók feltöltéséről.

Továbbá újdonság még, hogy a Facebook új “kísérleti” ad hozzá a hirdetés kezelő felülethez a jobb optimalizálás érdekében.

Ahhoz, hogy Facebookon maximális teljesítmény érjünk el a hirdetéseink terén folyamatosan tesztelnünk kell. Új közönségekkel, beállításokkal és új képek, elemek segítségével a maximális eredmény eléréséhez.

Ebben segít a Facebook “kísérletek” szekciója a hirdetéskezelőben. Ez a menüpont egy központi felületet nyújt az összes hirdetésnek, tesztnek, és azok minden eredményének megkönnyítve ezzel a nyomonkövetést, és a kiértékelést.

A Facebook megjegyzi, hogy funkcionálisan a kísérletek menüpontba tegye.

Ezek a kísérletek továbbra is elérhetők voltak, ugyanakkor a “Kísérletek” menüpont segítségével megkönnyítette a hozzáférést.

Ahogy már az elején említettük a sikeres Facebook kampányhoz elengedhetetlen a tesztelés. Ez az alapelve a sikeres Facebook hirdetéseknek. Trump kampánya alatt például 5.9 millió facebook hirdetést teszteltek.

A kis változások nagy különbségeket okozhatnak az egyes eredményekben.

Kapcsolódó szolgáltatások:
Címkék:

Tetszett a cikk?

Szeretnéd havonta összesítve megkapni a legfontosabb szakmai cikkeket, híreket?
Feliratkozom a hírlevélre

Kapcsolódó cikkek

Hírek

Júliusi Google Analytics 4 Consent Mode változás

A Google Analytics 4 mostantól nem csak jelzi, hanem egy sávos rendszerrel értékeli is az Adatfolyamokban a consent beállításokat. 
Tovább a cikkhez
Tamás Solcz
Hírek

A PMAX kampányok legutóbbi frissítése bevezetett egy új „Képek” szekciót a kampánybeállítások között

A Google automatikusan bekapcsolja a hirdetők számára ezt az új PMAX funkciót.
Tovább a cikkhez
Tamás Solcz
Mutass többet