A Google közleménye megjegyzi, hogy a hirdetők továbbra is használhatnak manuális vagy automatizált megoldásokat, de a lehetőség mostantól egy kampánytípuson belül lesz elérhető.
A kampány létrehozásakor a hirdetők választhatnak majd az automatikus vagy az egyéni élmény között.
Ez a változás hasonlónak tűnik a licitálási stratégiák közelmúltbeli változásához, ahol a funkció továbbra is létezik, azonban a Google Ads beállítási folyamata megváltozik. Ennek ellenére elméletileg a hirdetők nem vehetnek észre nagy különbséget a teljesítményben.
Hogyan jutottunk el idáig?
A Google Ads 2017-ben kiadta a Smart Display kampányokat, hogy a hirdetők kihasználhassák a teljesen automatizált megjelenítési élmény előnyeit.
Azóta további automatizált megoldásokat is bevezettek a Standard display kampányokon belül. 2018-ban például új alapértelmezett display formátumként vezették be a reszponzív display hirdetéseket. A reszponzív display hirdetéseket és más statikus hirdetéseket egyaránt kihasználó hirdetők valószínűleg észrevették, hogy a reszponzív display hirdetések sokkal nagyobb láthatóságot kapnak.
2018-ban a Google bejelentette a “pay for conversions” opció használatát is a display-en belül, lehetővé téve az elegendő konverziós adattal rendelkező hirdetők számára, hogy alacsonyabb kockázattal használhassák az automatizált licitálást, mivel csak akkor fizetnek, ha konverzió érkezik.
Nemrégiben, idén júniusban a Google bevezette az “Optimalizált célzást” – a “Célzási bővítés” opció kiegészítését a display-en belül. Mindkettő olyan funkció, amely segít a hirdetőknek a kijelzőn belüli elérésük bővítésében, de a különbség árnyalt.
A célzási bővítés csak a bármely kampányban megadott célközönségeket bővítené, a célzási beállítások határainak tiszteletben tartása mellett. Az optimalizált célzás egy lépéssel továbbmegy, és nem korlátozódik arra, hogy csak a konkrét célzott célközönségre terjeszkedjen, hanem a célzás bármely területén, például a demográfiai adatokon is folyékonyan terjeszkedhet, hogy a kívánt akciókat még jobban ösztönözze. Ha például kifejezetten a 25-35 éveseket célozta meg, de a rendszer azonosította, hogy vannak más korosztályok is, akik valószínűleg elvégeznék a kívánt műveletet, akkor az optimalizált célzás bekapcsolásával a kampány elkezdheti a kiszolgálást ezeknek a célcsoportoknak.
Mindezek mellett, mivel ma már annyi automatizált funkció áll rendelkezésre a display-en belül, feltehetően elég nagy az átfedés a Smart display kampányok és a Standard display kampányok között, így volt értelme a kampánykészítési folyamatot úgy egyszerűsíteni, hogy mindkét opciót egy tető alá hozzuk.
Cikkünk forrása: https://www.searchenginejournal.com/google-consolidates-smart-display-standard-display-campaign-creation/419957/